Δεν άλλαξαν οι ισορροπίες στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ μετά την 8η αγωνιστική, μιας και όλοι οι «πρωταγωνιστές» κέρδισαν. Ο Ορφέας ήταν ο μεγάλος κερδισμένος στο ντέρμπι με τον Αετό Ορφανού μιας και επικράτησε με 2-1 (Γιαλαμής, Λουίζ – Αφεντουλίδης) και παρέμεινε μόνος στην 1η θέση, ενώ ο Βύρων πέρασε με 2-0 από τη Ν. Πέραμο. Με 0-2 επίσης κέρδισαν τα Λιμενάρια τον Άρη στις Πηγές, ενώ στο ντέρμπι των ουραγών ο Πρίνος κέρδισε 1-0 τον Ζυγό.
Στη Β’ κατηγορία, οι πρωτοπόροι στραβοπάτησαν, αφού ο Αγ. Ανδρέας αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με το Παγγαίο, ενώ το Χαλκερό γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟ Καβάλας με 1-2. Άξια αναφοράς η πρώτη νίκη των Ελπίδων, στο ντέρμπι με τον Άγιο Λουκά με 1-2.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της αγωνιστικής της 8ης αγωνιστικής καθώς και οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:
Α’ Κατηγορία
Παλαιοχώρι – Ελευθερές 0-1
Πηγές – Λιμενάρια 0-2
Ν. Πέραμος – Βύρων 0-2
Θεολόγος – Βυζάντιο 3-1
Ορφέας Ελ. – Αετός Οφρυνίου 2-1
Πρίνος – Ζυγός 1-0
Ρεπό ο Αμυγδαλεώνας
Η Βαθμολογία
- Ορφέας Ελ. (29-8) 19
- Βύρων (16-2) 17
- Λιμενάρια (186-9) 17
- Ελευθερές (12-9) 13
- Αετός Οφρυνίου (16-4) 12
- Πηγές (10-11) 11
- Θεολόγος (15-13) 12
- Βυζάντιο (11-13) 10
- Ν. Πέραμος (10-15) 7
- Παλαιοχώρι (5-18) 6
- Πρίνος (8-18) 6
- Αμυγδαλεώνας (5-10) 5
- Ζυγός (3-17) 1
Η Επόμενη Αγωνιστική
Ελευθερές – Λιμενάρια
Βύρων – Παλαιοχώρι
Βυζάντιο – Πηγές
Αετός Οφρυνίου – Ν. Πέραμος
Ζυγός – Ορφέας Ελ.
Αμυγδαλεώνας – Πρίνος
Ρεπό ο Θεολόγος
Β’ Κατηγορία
(1ος Όμιλος)
Αγ. Λουκάς – Ελπίδες 1-2
Αγ. Ανδρέας – Παγγαίο 2-2
Ακροβούνι – ΑΕΚ 3-3
Αμισιανά – Πολύστυλο 1-1
Ηρακλής – Κρηνίδες 3-4
Φίλιπποι – Καβάλα 2004 3-1
Η Βαθμολογία
- Αγ. Ανδρέας (36-7) 22
- Κρηνίδες (26-12) 21
- Ακροβούνι (28-8) 19
- ΑΕ Καβάλας (26-12) 17
- Φίλιπποι (20-18) 15
- Ηρακλής Καβ. (11-13) 10
- Παγγαίο (14-13) 10
- Αμισιανά (14-25) 7
- Καβάλα 2004 (10-14) 6
- Αγ. Λουκάς (9-26) 4
- Πολύστυλο (5-15) 3
- Ελπίδες (8-40) 3
Η Επόμενη Αγωνιστική
Ελπίδες – Παγγαίο
ΑΕ Καβάλας – Αγ. Λουκάς
Πολύστυλο – Αγ. Ανδρέας
Κρηνίδες – Ακροβούνι
Καβάλα 2004 – Αμισιανά
Φίλιπποι – Ηρακλής Καβ.
(2ος Όμιλος)
Καλλιράχη – Χρυσοχώρι 0-3
Ξεριάς – Αγίασμα 1-2
Χαλκερό – ΠΑΟΚ 1-2
Παναγία – Ν. Καρβάλη 2-6
Θεαγένης – Ποταμιά 0-3
Η Βαθμολογία
- Ποταμιά (13-3) 19
- Χαλκερό (16-12) 16
- Χρυσοχώρι (25-7) 16
- ΠΑΟ Καβάλας (14-10) 14
- Ξεριάς (16-16) 12
- Αγίασμα (9-7) 9
- Θεαγένης (7-20 7
- Ν. Καρβάλη (11-18) 6
- Καλλιράχη (8-15) 6
- Παναγία (10-21) 4
Η Επόμενη Αγωνιστική
Καλλιράχη – Θεαγένης
ΠΑΟ Καβάλας – Ποταμιά
Αγίασμα – Παναγία
Χαλκερό – Ξεριάς
Χρυσοχώρι – Ν. Καρβάλη