ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας: Σάρωσε τα μετάλλια…

Εννιά από τους συνολικά 17 αθλητές του συλλόγου της Καβάλας που έλαβαν μέρος στους αγώνες, ανέβηκαν στο βάθρο και κέρδισαν μετάλλια

Σάρωσαν τα μετάλλια οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας στο πρώτο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Ταεκβοντό Βορείου Ελλάδος (ΕΤΑΒΕ) που διοργανώθηκε με απόλυτη επιτυχία το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Φεβρουαρίου 2017 στη Θεσσαλονίκη.  Πιο συγκεκριμένα εννιά (9) από τους συνολικά 17 αθλητές του ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας που έλαβαν μέρος στους αγώνες, ανέβηκαν στο βάθρο και κέρδισαν μετάλλια και μάλιστα σε όλες τις κατηγορίες: Α/Γ (Ανδρών/Γυναικών), Ε/Ν (Εφήβων/Νεανίδων) και Π/Κ (Παίδων/Κορασίδων). Πρόκειται δίχως άλλο για μία τεράστια διάκριση για τον καβαλιώτικο σύλλογο, σε συνέχεια βέβαια των πολύ μεγάλων επιτυχιών που προηγήθηκαν σε άλλες διοργανώσεις.

102 σύλλογοι με 1241 αθλητές

Στο Προκριματικό Πρωτάθλημα συμμετείχαν και οι αθλητές του ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας, Αγγής Παναγιώτης, Αρουσανιάν Αρσένης, Βουζίκης Κωνσταντίνος, Δουμάνης Στέφανος, Καρακίτης Δημήτριος, Καρακίτης Θεόδωρος, Λογοθέτης – Αλεβιζάκης Παύλος, οι οποίοι μπορεί να μην κατέκτησαν μετάλλια αλλά ξεχώρισαν για την αγωνιστικότητα τους και για το ήθος που επέδειξαν κατά τη διάρκεια των αγώνων. Τέλος να αναφέρουμε ότι στο πρώτο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Ταεκβοντό Βορείου Ελλάδος (ΕΤΑΒΕ) έλαβαν μέρος 102 σύλλογοι και συνολικά 1.241 αθλητές και αθλήτριες από τη Βόρεια Ελλάδα.