ΑΟ Παλμός Καβάλας:Δύο χρυσά στο Πανελλήνιο Τραμπολίνο

Νέες επιτυχίες για την ομάδα τραμπολίνο του ΑΟ Παλμός Καβάλας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Δύο Χρυσά στο ομαδικό των κορασίδων στο Τραμπολίνο & στο Διπλό Μίνι Τραμπολίνο κατέκτησαν οι αθλήτριες του Αθλητικού Ομίλου Παλμός Καβάλας στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο που διεξήχθη στο Λαύριο στις 29-30/4/2017 έλαβαν μέρος οι τρεις αθλήτριες του Παλμού στην κατηγορία των κορασίδων Αργύρη Ευρυδίκη, Κονδύλη Αναστασία, Ιωαννίδου Εμμανουέλλα, όπου κατέλαβαν την 1η θέση στο Ομαδικό του Τραμπολίνο και του Διπλού μίνι Τραμπολίνο. Στο Ατομικό της κατηγορίας κορασίδων, η Αργύρη Ευρυδίκη κατέκτησε την 2η θέση και την 4η στο Διπλό μίνι Τραμπολίνο, η Κονδύλη Αναστασία την 4η θέση στο Τραμπολίνο και η Ιωαννίδου Εμμανουέλλα την 5η θέση στο Τραμπολίνο και 6η θέση στο Διπλό μίνι Τραμπολίνο. Στην κατηγορία Εφήβων ο Νώλης Δημήτρης αν και τραυματισμένος, κατέλαβε την 3η θέση στο Διπλό μίνι Τραμπολίνο και την 4η θέση στο Τραμπολίνο.

Στο Συγχρονισμένο Τραμπολίνο η Αργύρη Ευρυδίκη με την Κονδύλη Αναστασία κατέκτησαν την 5η θέση, στην ενιαία κατηγορία (Κορασίδων, Νεανίδων, Γυναικών). Τέλος αξίζει να σημειωθεί πως όλοι οι αθλητές του Παλμού  κέρδισαν το εισιτήριο της πρόκρισης για το Κύπελλο της κατηγορίας τους που θα γίνει τον Οκτώβριο.