ΑΟΚ: Πρόκριση στα πέναλτι (4-2)

Προκρίθηκε στην συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών η ομάδα της Καβάλας, μετά τη νίκη στο Παραλίμνιο των Σερρών. Ισοπαλία 1-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα και στην παράταση

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών προκρίθηκε η ομάδα της Καβάλας κερδίζοντας στα πέναλτι με σκορ 4-2 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στον αγώνα της 2ης φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος Ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1 με το συγκρότημα του Κώστα Ανυφαντάκη να προηγείται στο σκορ στο 1ο ημίχρονο με το γκολ που σημείωσε ο Αλιατίδης με κεφαλιά στο 33ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό με κεφαλιά του Τάντιτς. Το σκορ δεν άλλαξε στην ημίωρη παράταση και έτσι τα πάντα κρίθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι όπου οι παίκτες της Καβάλας αποδείχτηκαν πιο εύστοχοι και προκρίθηκαν στον «τελικό» του ομίλου. Εκεί θα αντιμετωπίσει (εντός έδρας) την ΑΕ Καλαμπακίου στις 10 Μαΐου. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΑΟΚ αγωνιζόταν από το 60ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παπαστεργιανού. Από τους παίκτες του ΑΟΚ στα πέναλτι ευστόχησαν οι Παπαδόπουλος, Πάλλας, Βαλαβανόπουλος και Λυμπεράκης, ενώ από το Παραλίμνιο οι Τριανταφύλλου και Λιάρας. Ο Δήμιζας απέκρουσε το πέναλτι του Πολυζωίδη (παρέμεινε το 1-2), ενώ στο 2-4 αστόχησε ο Γαιδαρτζής!