ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας: 3η θέση στο 1ο kids Festival

Με 14 μετάλλια αθλητών που ανέβηκαν στο βάθρο και 3 συμμετοχής επέστρεψε στην Καβάλα η αποστολή του συλλόγου της Καβάλας

Εντυπωσίασαν τους πάντες και τα πάντα και με την συγκομιδή των 14 μεταλλίων επέστρεψαν στη βάση τους οι νεαροί αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας που κατετάγη στην 3η θέση, στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης και τους αγώνες που έδωσαν στο πλαίσιο του 1ου Kids Festival που διοργάνωσε με επιτυχία η ΕΤΑΒΕ.

3η θέση ανάμεσα σε 59 σωματεία

Αξιοσημείωτο είναι το ότι ο σύλλογος της Καβάλας στην Γενική κατάταξη κατέλαβε την 3η θέση μεταξύ των 59 συνολικά συλλόγων που έλαβαν μέρος στους αγώνες και εκπροσωπήθηκαν από συνολικά 380 αθλητές και αθλήτριες. Η διοργάνωση ήταν άψογη από κάθε πλευρά και οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες του καβαλιώτικου συλλόγου κατάφεραν, να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό, να κατακτήσουν τόσα πολλά μετάλλια και να αφήσουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον, ανάμεσα στους 380 αθλητές που έλαβαν μέρος στους αγώνες.

Τα μετάλλια

Τα μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣ Ταεκβοντό Καβάλας, είναι οι εξής: