Θόδωρος Γεωργιάδης: 29ος στο παγκόσμιο masters στη δισκοβολία

Τέσσερις αθλητές του συνδέσμου διαχρονικών αθλητών στίβου της Καβάλας θα συμμετέχουν στους Βαλκανικούς αγώνες που θα γίνουν στην Σλοβενία

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή 16/9 το παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου  διαχρονικών αθλητών (masters) που διεξήχθη στην Μάλαγα της Ισπανίας, στο οποίο πήρε μέρος ως εκπρόσωπος του Συνδέσμου διαχρονικών αθλητών στίβου Καβάλας ο Θεόδωρος Γεωργιάδης. Συμμετείχε στο άθλημα της δισκοβολίας (κατηγορία Α65) και κατέλαβε  την 29η θέση μεταξύ 37 αθλητών της ιδίας κατηγορίας.

Η χώρα μας κατέκτησε συνολικά 7 μετάλλια, 1 αργυρό και 6 χάλκινα με τους Ιωάννη Μπέλλο (Α80) 1 αργυρό και 1 χάλκινο,  Βασίλη  Μαγγανά (Α60) 3 χάλκινα, Γιαννούλα Πανάβογλου  (Γ40) 1 χάλκινο και Τάσο  Λαουδίκο (Α40) 1 χάλκινο.

Μεθαύριο αναχωρούν για την Σλοβενία προκειμένου να λάβουν μέρος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα οι αθλητές του συνδέσμου  της Καβάλας Άννα Δάφτσου (Γ45), Γιάννης Βλάχος (Α65), Παναγιώτης Ζαπώνης  (Α45) και Χρυσ. Λαζαρίδης (Α50) με τις ευχές όλων για καλή επιτυχία…