Β’ ΕΠΣΚ: Φιέστες ανόδου σε Κεραμωτή, Αμυγδαλεώνα και Ορφάνι

Οι ομάδες που κατέκτησαν την πρώτη θέση στους ομίλους τους, πήραν το κύπελλο και πανηγύρισαν δεόντως την επιτυχία τους

Η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ, συνοδεύτηκε με τις φιέστες που διοργανώθηκαν στις έδρες των πρωταθλητών των τριών ομίλων. ΓΠΟ Κεραμωτής, Δόξα Αμυγδαλεώνα και Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, γιόρτασαν δεόντως την κατάκτηση του τίτλου στους ομίλους τους και το πανηγύρισαν μαζί με τους φιλάθλους τους, παίρνοντας μάλιστα και τα κύπελλα από τους παράγοντες της ΕΠΣΚ.

Στον 1ο όμιλο, η Κεραμωτή δεν συνάντησε, όπως άλλωστε αναμενόταν, κανένα πρόβλημα να επικρατήσει με 4-0 της Παναγίας και να φτάσει στους 60 βαθμούς, 13 περισσότερους από το δεύτερο Χρυσοχώρι που αποχαιρέτησε τη χρονιά με εντός έδρας ήττα από τον Ποσειδώνα με 0-2 με τα γκολ των Κοζανίδη και Καργιανιώτη.

Στον 2ο όμιλο, η Δόξα Αμυγδαλεώνα σήκωσε την κούπα και επέστρεψε μετά από 8 χρόνια στην Α’ κατηγορία με το 1-1 που έφερε κόντρα στον ΠΑΟ Καβάλας. Το γκολ των πρωταθλητών σημείωσε ο Άρμεν Αρακελιάν και το αφιέρωσε στον αδελφό του Αλέξανδρο που έχασε την ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα στη Γερμανία. Το κύπελλο πήρε ο αρχηγός της ομάδας από τα χέρια του προέδρου της ΕΠΣΚ Μιχάλη Παπαδόπουλου. Στη 2η θέση τερμάτισαν τα Αμισιανά που επικράτησαν με 1-4 της Καβάλας 2004.

Στον 3ο όμιλο, το Ορφάνι που κι αυτό επέστρεψε στην κατηγορία των μεγάλων του τοπικού ποδοσφαίρου, έφτασε στους 56 βαθμούς νικώντας και το Ελαιοχώρι με 2-0 με τα γκολ των Κουκούτση και Ζαχαριάδη. Το κύπελλο και στον Μέγα Αλέξανδρο απένειμε ο πρόεδρος της ΕΠΣΚ Μιχάλης Παπαδόπουλος με το γλέντι που ακολούθησε να συνεχίζεται στην αυλή του σχολείου του Ορφανίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής καθώς και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής: