Α’ ΕΠΣΚ: Τεράστιο πλεονέκτημα τίτλου για τον Θεολόγο

Κέρδισε 1-0 τη Ν. Καρβάλη και εκμεταλλεύτηκε την ήττα – έκπληξη του Βύρωνα στον Πλατανότοπο με 5-1, αποκτώντας διαφορά 4 βαθμών στην κορυφή, δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε

Τεράστιο πλεονέκτημα τίτλου απέκτησε η Δόξα Θεολόγου – Ποτού, δύο αγωνιστικές πριν από την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ. Η ομάδα της Θάσου ξέφυγε 4 βαθμούς από τον Βύρωνα, μετά τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής και πλέον μόνο με θαύμα θα χάσει αυτό που επιθυμούσε όχι μόνο φέτος αλλά και τα προηγούμενα χρόνια, δηλαδή τον τίτλο και την άνοδο στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Ο Θεολόγος επικράτησε με 1-0 της Ν. Καρβάλης, την ώρα που ο Βύρωνας γνώριζε την πιο βαριά και την πιο ανέλπιστη ήττα  της χρονιάς από τον Φρίξο στον Πλατανότοπο με 5-1.

Στην 3η θέση βρίσκεται ο Φρίξος Ελευθερούπολης που με το γκολ του Σολακίδη στο 73ο λεπτό πέρασε νικηφόρα από το Χαλκερό κόντρα στον τοπικό Ατρόμητο. «Διπλό» και μάλιστα εύκολο, πήρε και η Ν. Πέραμος στις Κρηνίδες με 5-1 επί του Κεραυνού, ενώ στις Πηγές Άρης και ΑΕΚ Καβάλας έμειναν στο μηδέν. Στο Λιμένα ο Θεαγένης επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας τους Φιλίππους με 3-0 με τα γκολ που σημείωσαν οι Μαλακογιάννης στο 1ο ημίχρονο και Τζετάνι και Τζανετής στην επανάληψη

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 24ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Κρηνίδες – Ν. Πέραμος 1-5
Θεαγένης – Φίλιπποι 3-0
Θεολόγος – Ν. Καρβάλη 1-0
Πηγές – ΑΕΚ Καβάλας 0-0
Χαλκερό -Ορφέας Ελευθ. 0-1
Ολυμπιακός Καβ. – Λιμενάρια 0-3 α. α.
Πλατανότοπος – Βύρων 5-1

1. Θεολόγος (43-7) 57