Football League Κ17: Μεγάλο «διπλό» για τον ΑΟ Καβάλα με εμφάνιση που… ΕΞΙτάρει

Οι πιτσιρικάδες της Καβάλας πέρασαν νικηφόρα και από τον Θεσπρωτό με 6-0 με την ομάδα να κάνει Χριστούγεννα στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα-Ποιοι πέτυχαν τα γκολ

Εμφατική εκτός έδρας νίκη στην έδρα του Θεσπρωτού με 6-0 πέτυχε η ομάδα Κ17 του ΑΟ Καβάλα το μεσημέρι του Σαββάτου 21 Δεκεμβρίου 2019 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Football League Κ17.

Οι πιτσιρικάδες της Καβάλας πέτυχαν την 3η συνεχόμενη νίκη τους με μια εντυπωσιακή εμφάνιση, όπως μαρτυράει και το σκορ, με την ομάδα να κάνει Χριστούγεννα στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Καβάλα υπερείχε από την αρχή του αγώνα, μια υπεροχή που μετουσιώθηκε σε γκολ στο 23′, με τον Πετρίδη να ανοίγει το σκορ, ενώ ο Δερμιτζάκης έγραψε το 0-2 λίγο πριν οδηγηθούν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε ούτε στο 2ο ημίχρονο, με την ομάδα της Καβάλας, μετά από ένα «στείρο» πρώτο τέταρτο, να πετυχαίνει 4 γκολ σε μισή ώρα: Στο 63′ με τον Θαλασσινό, στο 70′ με κοντινή κεφαλιά του Δερμιτζάκη και στο 83′ με τον Πετρίδη, ενώ στο 90′ ο Συμεωνίδης έγραψε με εντυπωσιακό τρόπο το 0-6, «κρεμώντας» τον τερματοφύλακα του Θεσπρωτού με πλασέ στον αέρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μετά από σέντρα του Νικολαΐδη.