ΓΣ Ελευθερούπολης: Είναι ωραία στην 5η θέση…

4η σερί νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 – Νίκη με ανατροπή στο 2ο ημίχρονο 62-68 επί του Τρίτωνα

Στην 5η θέση της βαθμολογίας της Α2 Εθνικής κατηγορίας φιγουράρει από το απόγευμα του Σαββάτου (18/1) ο ΓΣ Ελευθερούπολης μετά την 4η  σερί νίκη (2η εκτός στην Αθήνα) αυτή τη φορά επί του Τρίτωνα με 62-68. Το νέο ροζ φύλλο αγώνα μόνο εύκολα δεν κατακτήθηκε από το συγκρότημα του Κυριάκου Παπαδόπουλου δεδομένου στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν ακόμα με διψήφιες διαφορές και έκλεισαν το 1ο μέρος με 14 πόντους μπροστά. Με «όπλο» την άμυνα που έκλεισε ερμητικά από το 27ο λεπτό όμως, «γύρισε» τον αγώνα, αφού δέχτηκε μόλις 23 πόντους και σημείωσε 43. Πρωταγωνιστής της μεγάλης ανατροπής ήταν ο Σταμάτης Μπένας που πέτυχε 21 πόντους, ενώ ο Σταμπουλής 15 και ο Μανοϊλοβιτς 14