Football League Κ17: Χωρίς φρένο η Καβάλα. Πέρασε και από τα Τρίκαλα

Ακόμη μια εκτός έδρας νίκη με 1-2 σε ένα δυνατό παιχνίδι-Σταθερά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα οι πιτσιρικάδες του ΑΟΚ υποδέχονται την επόμενη αγωνιστική τον 2ο Θεσπρωτό

Ακόμη μια νίκη και μάλιστα εκτός έδρας για την Κ17 του ΑΟ Καβάλα, αυτήν τη φορά στο γήπεδο Πηγής Τρικάλων για την Football League Κ17, με τους πιτσιρικάδες του ΑΟΚ να κερδίζουν 2-1 και να βρίσκονται σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ακολουθεί ο Θεσπρωτός, καθώς έχασε η Τρίγλια, τον οποίο υποδέχεται η Καβάλα την επόμενη αγωνιστική.

Η Καβάλα προηγήθηκε στο 25′ μετά από χτύπημα από τον Νικολαΐδη κοντά στο αριστερό κόρνερ και την εύστοχη κεφάλια του Γιαννάκου, ενώ 2 λεπτά αργότερα σε πανομοιότυπη φάση ο Νικολαΐδης εκτέλεσε και πάλι κερδισμένο φάουλ για τον ΑΟΚ και ο Θαλασσινός έγραψε το 2-0. Τα Τρίκαλα μείωσαν στο 2ο ημίχρονο με 1-2 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.