ΕΠΣ Καβάλας: Ο Βύρων πήρε τον «πρόωρο τελικό», το Παγγαίο έκανε την έκπληξη

Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της 2ης φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΚ

Ο Βύρων πήρε το μεγάλο παιχνίδι της 2ης φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΚ, μιας και στον «πρόωρο τελικό» της διοργάνωσης επικράτησε με 1-0 του Αετού Οφρυνίου με το γκολ που σημείωσε ο (πρώην παίκτης του Αετού) Φώτης Δουμάνης στο 87ο λεπτό. Όσο για τον Ορφέα πέρασε από τη Θάσο κερδίζοντας τον Άρη Πρίνου με 1-2 με δύο γκολ του Κυριάκου Βακιρτζή, ενώ η έκπληξη της ημέρας έγινε από το Παγγαίο που επικράτησε των Λιμεναρίων με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Πασχαλίδης, ενώ το δεύτερο γκολ ο Σαουλίδης. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο τελικό σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Οι Πηγές πήραν την πρόκριση στα πέναλτι στη Ν. Πέραμο, κερδίζοντας τον Βρασίδα με 5-3, μιας και ο κανονικός αγώνας και η παράταξη έληξε ισόπαλος με 1-1.

Ο Θεολόγος και ο Ζυγός δυσκολεύτηκαν να πάρουν την εκτός έδρας πρόκριση σε Χαλκερό και Ποταμιά, κερδίζοντας στην παράταση, ενώ και το Βυζάντιο πήρε «διπλό» επικρατώντας με 5-3 επίσης στην παράταση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 2ης φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΚ έχουν ως εξής
Παγγαίο – Λιμενάρια 2-1
Βύρων – Αετός Οφρυνίου 1-0
Ν. Πέραμος – Πηγές 3-5 πεν. (κ.α. 1-1)
Πρίνος – Ορφέας Ελευθ. 1-2
Χαλκερό – Θεολόγος 1-2 παρ. (κ.α. 1-1)
Καβάλα 2004 – Χρυσοχώρι 0-6
Ποταμιά – Ζυγός 1-3 πεν. (κ.α. 1-1)
Ακροβούνι – Αμυγδαλεώνας 5-1
ΑΕ Καβάλας – Βυζάντιο 3-5 παρ. (κ.α. 3-3)