Δεν άλλαξε το σκηνικό στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΚ μετά τα αποτελέσματα των αγώνων της 9ης αγωνιστικής καθώς όλοι οι «πρωταγωνιστές» κατάφεραν να επικρατήσουν. Ο Ορφέας πέρασε άνετα από το Ζυγό με 5-1, ενώ με 4-1 κέρδισε ο Βύρων το Παλαιοχώρι και με 3-1 επικράτησαν τα Λιμενάρια στις Ελευθερές στο ντέρμπι της ημέρας. Νίκη-ανάσα για τον Αμυγδαλεώνα 1-0 τον Πρίνο.
Στη Β’ κατηγορία το Ακροβούνι πήρε το ντέρμπι στις Κρηνίδες κερδίζοντας 1-0 τον Κεραυνό, στον 1ο όμιλο, ενώ στον 2ο η Ποταμιά έφερε 1-1 στον ΠΑΟΚ, και έτσι Χαλκερό και Χρυσοχώρι που κέρδισαν Ξεριά (3-2) και Ν. Καρβάλη (4-0) πλησίασαν στον πόντο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 9ης αγωνιστικής καθώς και οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:
Α’ Κατηγορία
Ελευθερές – Λιμενάρια 1-3
Βύρων – Παλαιοχώρι 4-1
Βυζάντιο – Πηγές 0-0
Αετός Οφρυνίου – Ν. Πέραμος 3-3
Ζυγός – Ορφέας Ελ. 1-5
Αμυγδαλεώνας – Πρίνος 1-0
Ρεπό ο Θεολόγος
Η Βαθμολογία
- Ορφέας Ελ. (34-9) 22
- Βύρων (20-3) 20
- Λιμενάρια (21-10) 20
- Ελευθερές (13-12) 13
- Αετός Οφρυνίου (19-7) 13
- Πηγές (10-11) 12
- Θεολόγος (15-13) 12
- Βυζάντιο (11-13) 11
- Ν. Πέραμος (13-18) 8
- Αμυγδαλεώνας (6-10) 8
- Παλαιοχώρι (6-22) 6
- Πρίνος (8-19) 6
- Ζυγός (4-22) 1
Η Επόμενη Αγωνιστική
Βύρων – Ελευθερές
Λιμενάρια – Βυζάντιο
Παλαιοχώρι – Αετός Οφρυνίου
Ν. Πέραμος – Ζυγός
Θεολόγος – Πρίνο
Ορφέας Ελ. –Αμυγδαλεώνας
Ρεπό οι Πηγές
Β’ Κατηγορία
(1ος Όμιλος)
Ελπίδες – Παγγαίο 0-4
Κρηνίδες – Ακροβούνι 0-1
ΑΕ Καβάλας – Αγ. Λουκάς 1-0
Φίλιπποι – Ηρακλής Καβ. 1-2
Καβάλα 2004 – Αμισιανά 3-4
Πολύστυλο – Αγ. Ανδρέας 1-3
Η Βαθμολογία
- Αγ. Ανδρέας (39-8) 25
- Ακροβούνι (29-8) 22
- Κρηνίδες (26-13) 21
- ΑΕ Καβάλας (27-12) 20
- Φίλιπποι (21-20) 15
- Ηρακλής Καβ. (13-14) 13
- Παγγαίο (18-13) 13
- Αμισιανά (18-28) 10
- Καβάλα 2004 (13-18) 6
- Αγ. Λουκάς (9-27) 4
- Πολύστυλο (6-18) 3
- Ελπίδες (8-44) 3
Η Επόμενη Αγωνιστική
ΑΕ Καβάλας – Ελπίδες
Παγγαίο – Πολύστυλο
Αγ. Λουκάς – Κρηνίδες
Αγ. Ανδρέας – Καβάλα 2004
Ακροβούνι – Φίλιπποι
Αμισιανά – Ηρακλής Καβ.
(2ος Όμιλος)
Καλλιράχη – Θεαγένης 3-2
Χαλκερό – Ξεριάς 3-2
Χρυσοχώρι – Ν. Καρβάλη 4-0
ΠΑΟ Καβάλας – Ποταμιά 1-1
Αγίασμα – Παναγία 6-0
Η Βαθμολογία
- Ποταμιά (14-4) 20
- Χαλκερό (19-14) 19
- Χρυσοχώρι (29-7) 19
- ΠΑΟ Καβάλας (15-11) 15
- Ξεριάς (18-19) 12
- Αγίασμα (15-7) 12
- Καλλιράχη (11-17) 9
- Θεαγένης (9-23) 7
- Ν. Καρβάλη (11-22) 6
- Παναγία (10-27) 4
Η Επόμενη Αγωνιστική
Ν. Καρβάλη – Καλλιράχη
Θεαγένης – ΠΑΟ Καβάλας
Χρυσοχώρι – Αγίασμα
Ποταμιά – Ξεριάς
Παναγία – Χαλκερό