Βύρων Καβάλας: Ξεκίνημα με «Χ» στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική

Η ομάδα της Καβάλας αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Πανθρακικό στο Βερούλειο στάδιο στην 1η αγωνιστική των μπαράζ – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του ομίλου

Με… «Χ» ξεκίνησε την πορεία της στα μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική ο Βύρωνας. Ο πρωταθλητής και κυπελλούχος της ΕΠΣ Καβάλας αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανθρακικό στην 1η αγωνιστική του μίνι πρωταθλήματος, στο οποίο συμμετέχουν 7 πρωταθλητές της περιοχής, εκ των οποίων οι 3 πρώτοι θα πάρουν το «εισιτήριο» για την τελευταία Εθνική κατηγορία.

Το παιχνίδι στο Βερούλειο Στάδιο, ήταν μοιρασμένο και το τελικό αποτέλεσμα θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως δίκαιο. Όλα κρίθηκαν στο 1ο ημίχρονο, με τον Βύρωνα να μπαίνει πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ με τον Δουμάνη στο 5ο λεπτό και τον Πανθρακικό να ισοφαρίζει στο 44’ με τον Αμέτ Ερκάν. Στο 1ο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Αθανασάκη και τον Δουμάμη στο 32ο και το 39ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ οι φιλοξενούμενοι με τον Φουρλατάρα στις αρχές της επανάληψης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 1ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Καμπανιακός – Άρης Πετεινού 4-1
Βύρων Καβάλας – Πανθρακικός 1-1)
Ιπποκράτης Αλεξ/πολης – Προσοτσάνη 2-1