Νέστος: Σοκ με τον Ντένις Μενίκου

Φόβοι για σοβαρό τραυματισμό του Ντένις Μενίκου στο χιαστό, έχουν στο Νέστο μετά το παιχνίδι με τον Ορφέα στην Ξάνθη όπου γνώρισαν την ήττα με 1-0

Την ήττα με 1-0 γνώρισε στην Ξάνθη από τον τοπικό Ορφέα η ομάδα του Νέστου, μ’ ένα γκολ που σημείωσε ο Μελισσόπουλος στο 55ο λεπτό! Στο συγκρότημα της Χρυσούπολης πάντως μόνο στο αποτέλεσμα δεν στέκονται μιας και αυτό που τους απασχολεί είναι η κατάσταση της υγείας του Ντένις Μενίκου, που τραυματίστηκε στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης και αντικαταστάθηκε! Ο πιο φορμαρισμένος παίκτης της Χρυσούπολης στραβοπάτησε στον κακό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου του ΑΟΞ και πλέον εκφράζονται φόβοι ότι έχει πρόβλημα στους χιαστούς, κάτι που σημαίνει θα μείνει εκτός για αρκετούς μήνες! Τα πράγματα θα ξεκαθαρίσουν πάντως τις επόμενες ημέρες, όταν ο παίκτης υποβληθεί στις κατάλληλες εξετάσεις! Κατά τα άλλα ο Νέστος έχει πολλά παράπονα από την αντιμετώπιση που έτυχε από τους γηπεδούχους και το σκληρό έως αντιαθλητικό παιχνίδι τους, με την ανοχή του διαιτητή αλλά και του παρατηρητή της αναμέτρησης. Ο Νέστος αγωνίστηκε με τους Σουμουλίδη, Καζαντζίδη, Μπουλγκούρα, Παυλακάκη, Μαρκάκη Δ., Τσάκωνα (70’ Κωνσταντίνου), Μενίκου (25’ Βαλαβανόπουλος), Λάσπατζη, Φαμπιόλ, Τόρες και Κούτεφ.