Νέστος: Ήττα από το Άβατο, παραίτηση Ισπυρλίδη

Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται η ομάδα της Χρυσούπολης, μετά το τέλος του αγώνα με τον Άρη Αβάτου και την ήττα με 1-0

Το τελευταίο παιχνίδι στον πάγκο του Νέστου ήταν αυτό που έγινε στο γήπεδο της Φελώνης στην Ξάνθη για τον Γιάννη Ισπυρλίδης. Ο έμπειρος τεχνικός αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Άρη Αβάτου, που έληξε με 1-0  υπέρ των γηπεδούχων, υπέβαλε την παραίτηση του στους διοικούντες του συλλόγου της Χρυσούπολης η οποία έγινε αποδεκτή. Πλέον η ομάδα βρίσκεται σε αναζήτηση του αντικαταστάτη του, προκειμένου να της δώσει μια νέα ώθηση, ύστερα απ’ το «αναιμικό» ξεκίνημα της στο πρωτάθλημα. Στον αγώνα, δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και το μόνο που μπορούσε να πάρει ήταν μια ισοπαλία, την οποία κρατούσε μέχρι το 72ο λεπτό! Σ’ εκείνο το σημείο ο Σαρηγιαννίδης που 10 λεπτά νωρίτερα είχε σουτ στο δοκάρι, κέρδισε τον Αθανασίου, που πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 1-0. Ο Νέστος αγωνίστηκε με την εξής ενδεκάδα: Αθανασίου, Παυλακάκης, Χούσινετς, Μπαντάνης, Ναουμίδης, Λαδάκης, Φραγκούλης, Τσάκωνας , Κρολ, Παπαδόπουλος (78’ Τσανακτσόγλου), Κοβάτσης.