Α’ ΕΠΣΚ: Πλησίασε στο «ρετιρέ» ο Άρης Πηγών

Νέο ενδιαφέρον στην κορυφή μετά την ισοπαλία του Ορφέα (1-1) με την ΑΕΚ Καβάλας, τη νίκη του Άρη Πηγών και την τιμωρία του Βρασίδα Ν. Περάμου

Ανακατατάξεις έφερε στην βαθμολογία της Α’ ΕΠΣΚ η κατακύρωση του αγώνα Ολυμπιακός Καβάλας – Ν. Πέραμος στους γηπεδούχους και η αφαίρεση 3 βαθμών από τους φιλοξενούμενους. Ο Βρασίδας που βρισκόταν στην 2η θέση υποχώρησε στην 8η, ενώ ο Ολυμπιακός ξέφυγε από την ουρά. Στην κορυφή βρίσκεται ο Ορφέας, παρά την ισοπαλία 1-1 με την ΑΕΚ Καβάλας στην Ελευθερούπολη. Προηγήθηκε στο 20’ με τον Γιαλαμή για να ισοφαριστεί 2 λεπτά αργότερα από τον Μπρέγκου. Στο ντέρμπι των Πηγών, ο Άρης επικράτησε του Βρασίδα με 1-0 με το γκολ του Βλάχου και πλησίασε στον 1 βαθμό από την κορυφή, ενώ ο Βύρων με γκολ στα τελευταία λεπτά έκανε την ανατροπή στις Κρηνίδες κερδίζοντας τον Κεραυνό με 2-1. Σπουδαία νίκη για τον Φρίξο στον Πλατανότοπο επί των Φιλίππων με 3-0, αλλά και για το Θεαγένη στο γήπεδο Κωτσάλου επί του Ολυμπιακού με 0-4 (αυτογκόλ, Ηλιάδης, Σέντα, Γυριχίδης). Ο Θεολόγος πέρασε από το Χαλκερό με 3-1 και τα Λιμενάρια επικράτησαν με 4-1 της Ν. Καρβάλης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 8ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής

Β’ ΕΠΣΚ: Μεγάλες νίκες για Αμισιανά και Ορφάνι

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι και των δύο ομίλων στην Β’ κατηγορία, που έδωσαν ντέρμπι με ομάδες που βρισκόταν κοντά τους στην βαθμολογία. Στον 1ο όμιλο τα Αμισιανά κέρδισαν τον Πρίνο με 4-2 και στον 2ο το Ορφάνι νίκησε στο γειτονικό ντέρμπι την Κάρυανη με 3-1. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 7ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής

Κύπελλο Κατηγοριών: Άνετα στον τελικό του 1ου ομίλου η Κεραμωτή

Η Κεραμωτή είναι η ομάδα που θα διεκδικήσει τον τίτλο του κυπέλλου κατηγοριών στον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας, μιας και στον ημιτελικό που έγινε το Σάββατο επικράτησε εύκολα της Ποταμιάς με 4-0, με δύο γκολ του Μουλάι και από ένα των Ντουμανίδη και Βλαχόπουλου. Στον τελικό θα αντιμετωπίσει το Χρυσοχώρι. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων του θεσμού έχουν ως εξής:
Κεραμωτή – Ποταμιά 4-0