Πάνθηρες: Ήττα 61-58 στο Πανόραμα, με πολλά παράπονα απ’ τη διαιτησία [φωτογραφίες]

Έντονη δυσαρέσκεια στη γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Καβάλας από τους δύο διαιτητές του αγώνα, που καταλόγισαν 5 (!!!) τεχνικές ποινές

Την ήττα γνώρισαν το απόγευμα της Κυριακής (20/3) στην Θεσσαλονίκη οι Πάνθηρες με 61-58 από τον ΑΣ Πανόραμα στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, χτίζοντας μια διαφορά 8 πόντων με την ολοκλήρωση της α’ περιόδου. Στην συνέχεια τα κορίτσια της γυναικείας ομάδας μπάσκετ της Καβάλας αντέδρασαν και κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Πάνθηρες κατάφεραν να διαχειριστούν το προβάδισμα της για το μεγαλύτερο μέρος της, όμως στο φινάλε του παιχνιδιού τα κορίτσια του Πανοράματος, βρήκαν τον τρόπο και έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνος.

Tην ίδια ώρα οι Πάνθηρες εκφράζουν την δυσαρέσκεια τους για την διαιτησία των κυρίων Διαμαντή και Λυτροσυγκούνη, οι οποίοι με τις 5 (!!!) τεχνικές ποινές εις βάρος των Πανθήρων επηρέασαν την τελική έκβαση της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα: 17-9, 13-22 (30-31), 9-13 (39-44), 22-14 (61-58)