Γυμναστικός Όμιλος Καβάλας: «Χρυσός» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο ο Νίκος Σαββίδης

Εξαιρετική εμφάνιση από τον επίλεκτο αθλητή του συλλόγου εν όψει της εμφάνισης του στο Παγκόσμιο Κύπελλο και το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στο Ρίμινι της Ιταλίας

Το προηγούμενο 3ήμερο 6-8 Μαΐου στον Μαραθώνα πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο  Α΄-Β΄- Γ΄ κατηγοριών . Παρών για ακόμα μια φορά  ο Γυμναστικός Όμιλος Καβάλας όπου πρωταγωνίστησε στη δυσκολότερη κατηγορία των αγώνων και κατέκτησε τη πρώτη θέση στην κατηγορία αντρών με τον επίλεκτο αθλητή του ΓΟΚ Νίκο Σαββίδη να πραγματοποιεί μια εξαιρετική εμφάνιση.

Ο αγώνας ήταν ένα καλό test ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου και Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί στο Rimini της Ιταλίας 25 Μαΐου με 5 Ιουνίου. Στον αγώνα συμμετείχε ακόμα στην κατηγορία κορασίδων  η αθλήτρια Μιχαέλα Πυργιλή η οποία κατέκτησε την 8η θέση στο τραμπολίνο και 5η στο διπλό μίνι Τραμπολίνο . Προπονητής: Γιάννης Πεξαράς.