ΑΟ Καβάλα: Δείγμα θετικό (3-2) με το Παραλίμνιο

Ικανοποιητική εμφάνιση στο φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Ενωσιακό γήπεδο των Αμισιανών

Μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της στα φιλικά παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσε μέχρι στιγμής, έκανε το απόγευμα του Σαββάτου στο Ενωσιακό γήπεδο των Αμισιανών ο ΑΟΚ. Η Καβάλα επικράτησε με 3-2 του Απόλλωνα Παραλιμνίου, ικανοποιώντας σε μεγάλο βαθμό τους φίλους της που βρέθηκαν στις εξέδρες και δείχνοντας ότι βαδίζει στο σωστό δρόμο, προκειμένου να είναι έτοιμη όταν αρθεί το αδιέξοδο στο ποδόσφαιρο και αποφασιστεί να αρχίσει η αγωνιστική περίοδος…

Αν μάλιστα έλειπαν τα λάθη και κάποιες ολιγωρίες στην άμυνα, η γενικότερη εικόνα θα ήταν ακόμα καλύτερη. Όπως και να έχει όμως το «καραβάκι» φαίνεται ότι καλύπτει σιγά – σιγά τις αδυναμίες που έδειξε στα προηγούμενα παιχνίδια και ανεβαίνει επίπεδο…

Το συγκρότημα του Γιώργου Αγγελίδη πήρε το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με τον Σαλπιγγίδη όμως το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1, μιας και στο 35’ ο πρώην παίκτης του Αετού Ορφανίου Χρήστος Ελέζι ισοφάρισε πλασάροντας σε κενό κέρμα αφού επωφελήθηκε λάθος στην άμυνα. Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Καβάλα πήρε και πάλι το προβάδισμα με το τέρμα του Ρουμπιέ στο 51ο λεπτό, αλλά 10 λεπτά αργότερα το Παραλίμνιο απάντησε για δεύτερη φορά με τον Γκέκα να γράφει το 2-2. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 76ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιορδανίδη.