ΕΠΣ Καβάλας: Μόνος πρώτος ο Απόλλωνας Χρυσοχωρίου

Εύκολη επικράτησε με 6-0 επί του Χαλκερού, την ώρα που το Ακροβούνι έχασε στην έδρα του από τις Πηγές – Μεγάλο «διπλό» του Θεολόγου στο Οφρύνιο – Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Α’ και Β’ κατηγορία

Mόνο πρώτο στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας έμεινε το Χρυσοχώρι, μιας και μετά την 3η αγωνιστική είναι η μοναδική ομάδα που έχει 3 στα 3 και 9 βαθμούς. Η 3η νίκη ήταν και η πιο εύκολη μιας και επικράτησε με 6-0 του Χαλκερού με τα γκολ των Χαλπέτης 2, Κωνσταντάρας, Μπούτος, Μελισσόπουλος και Λάσπατζης. Το Ακροβούνι έχασε στο γήπεδο του από τις Πηγές που πήραν τη 2η συνεχόμενη νίκη της με 1-2, με τα γκολ των Γεωργιάδη και Δουμάνη. Για τον Ατρόμητο ισοφάρισε προσωρινά ο Βακιρτζής.
Στο Κοκκινόχωμα, Βυζάντιο και Ελευθερές αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-2 με τα γκολ των Δούμα και Σαντογιάννη, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν με τους Κουτσογιαννάκη και Μιχαηλίδη. Η ΑΕ Καβάλας πήρε τη 2η νίκη της, επικρατώντας με 2-0 της Ν. Περάμου με γκολ των Άγγου και Χρυσικού στο 2ο ημίχρονο. Σημαντικές εκτός έδρας νίκες σημείωσαν Ορφέας Ελ. και Θεολόγος. Ο πρώτος επικράτησε με 2-0 στα Λιμενάρια με γκολ των Βακιρτζή και Τζαπέγια και ο δεύτερος με 1-0 στο Οφρύνιο επί του Αετού.

Ν. Πέραμος – Χαλκερό

Β’ Κατηγορία: Τρεις ομάδες ζευγάρωσαν τις νίκες τους στον 1ο όμιλο, καμία στον 2ο

Στον Αμυγδαλεώνα η Δόξα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο από την ΑΕ Πιερέων με το γκολ του Ντρέτσα, στην επανάληψη πέτυχε 3 γκολ με τους Παπάζογλου, Αβραμίδη (πεν.) και Τσαρούχα. Στο γειτονικό ντέρμπι των Φιλίππων με τις Κρηνίδες, νικητές ήταν οι γηπεδούχοι με 1-0 με γκολ του Σιδηρόπουλου στο 76ο λεπτό. Στον 2ο όμιλο είναι χαρακτηριστικό ότι καμία ομάδα δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της και στην 1η θέση της βαθμολογίας είναι 5 ομάδες με 4 βαθμούς.