Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Ήττες παντού… για Βύρωνα, Νέστο και Ορφάνι

Δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα οι ομάδες της Καβάλας στην 2η αγωνιστική – Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Καθόλου καλή δεν ήταν η 2η αγωνιστική για τις ομάδες της Καβάλας, μιας και γνώρισαν την ήττα και μάλιστα με μεγάλα σκορ από τους αντιπάλους τους.
Ο Βύρωνας που προέρχονταν από το «διπλό» στην πρεμιέρα στο Ορφάνι υποδέχτηκε στο Βερούλειο στάδιο τον Πανθρακικό, από τον οποίο όμως γνώρισε ήττα με σκορ 1-3. Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» στην ουσία τη νίκη μέσα σε 6 λεπτά στο 1ο ημίχρονο όταν βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 0-2 με τα γκολ των Βάσκου και Χαλίλ Ιμπράμ στο 25’ και το 31’. Ο Βύρωνας μείωσε με τον Δερμιτζάκη στο 53’ και πίστεψε ότι μπορεί να «μπει» στο παιχνίδι, όμως στο 79’ ο Βάσκος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Ο Νέστος, υποδέχτηκε στο γήπεδο του Αγιάσματος τον Πανδραμαϊκό, που είχε ρεπό στην πρεμιέρα. Δεν κατάφερε όμως να έχει την καλή εικόνα της 1ης αγωνιστικής, χάνοντας το παιχνίδι με 1-4. Στο 1ο μέρος οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον  Γιαννόπουλος, για να έρθει ο Κουκόλης στο 60’ να κάνει το 0-2 και ο Παυλίδης το 0-3 στο 71’. Ο Νύκταρης μείωσε στο 74’ και ο Μαχαίρας στο 90’ έγραψε το τελικό σκορ.
Τέσσερα γκολ δέχτηκε και το Ορφάνι στην Ξάνθη από τον Ορφέα. Ο Τσάκαλος και ο Τορομανίδης έκαναν το 2-0 στο ημίχρονο και ο Κουκουρίγκος στην επανάληψη διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
– Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου 3-1
(17′ Πέτρου, 28′ Καρατλίδης, 78′ Λιάρας – 19′ Μουξιός)

– Αγροτικός Αστέρας – Καμπανιακός 0-1