Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Φωνάζει για τη διαιτησία ο ΜΑ Ορφανίου

Η ομάδα της Καβάλας έχασε 1-3 από τη Δόξα Δράμας αλλά διαμαρτύρεται για 2 πέναλτι που δεν της καταλογίστηκαν και όχι μόνο - Όλα τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Εκτός από τον ΑΟΚ, που κέρδισε 2-0 τον Θερμαϊκό Θέρμης, μόνο ο Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου αγωνίστηκε το Σάββατο (17/12) από τις ομάδες της Καβάλας στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Ο Νέστος έκανε το ρεπό του, ενώ ο Βύρωνας αντιμετωπίζει τον Απόλλωνα στο Παραλίμνιο Σερρών την Κυριακή (18/12). Το Ορφάνι, για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό στην εντός έδρας αναμέτρηση του με τη Δόξα Δράμας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ιορδανίδη, αλλά στο 47’ ο Μέγας Αλέξανδρος ισοφάρισε με τον Παπαδόπουλου. Στο 64’ όμως ο Παπαϊωάννου  έκανε το 1-2 και 6 λεπτά αργότερα ο Φραγκούλης διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Η ομάδα της Καβάλας έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία, τόσο για το σταμάτημα αντεπιθέσεων της, όσο και για τον μην καταλογισμό 2 πέναλτι!
Αναλυτικά τα αποτελέσματα τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Ορφέας Ξάνθης – Αλεξαδρούπολη 2-1
ΜΑ Ορφανίου – Δόξα Δράμας 1-3
Πανδραμαϊκός – Αγροτικός Αστέρας 1-0
Πανθρακικός – Άρης Αβάτου 2-0
Ν. Μηχανιώνα – Καμπανιακός 0-1
ΑΟ Καβάλα – Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Απόλλων Παραλιμνίου – Βύρων Καβάλας (18/12)