Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: «Ξύπνησε» ο Νέστος, αναβολή λόγω… διακοπής ηλεκτροδότησης για το Ορφάνι

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για το συγκρότημα της Χρυσούπολης που πήρε το «διπλό» στη Θέρμη – Απίστευτος ο λόγος της αναβολής του αγώνα του Ορφανίου στην Κομοτηνή

Τη δεύτερη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και μάλιστα αυτή τη φορά εκτός έδρας πέτυχε ο Νέστος, το απόγευμα της Τετάρτης 18/1 στη Θέρμη κόντρα στον Θερμαϊκό. Το συγκρότημα της Χρυσούπολης επικράτησε με 1-2 και έτσι έφτασε στη 12η θέση της βαθμολογίας τον Αγροτικό Αστέρα, δείχνοντας ότι δεν πρόκειται να παρατήσει την προσπάθεια για εξασφάλιση της σωτηρίας. Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά προηγήθηκε στο τέλος του 1ου ημιχρόνου με τον Λούμου, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Παπάζογλου στο 74’ Δύο λεπτά αργότερα όμως και πάλι ο Ολλανδός ποδοσφαιριστής του Νέστου σκόραρε και τελικά έδωσε τους πολύτιμους 3 βαθμούς στην ομάδα του.

Χωρίς ρεύμα το ΔΑΚ της Κομοτηνής!!!

Σε ότι αφορά τον αγώνα του Μέγα Αλέξανδρο στην Κομοτηνή κόντρα στον Πανθρακικό, αναβλήθηκε για έναν πρωτοφανή λόγο! Σύμφωνα με την ανακοίνωση του συλλόγου της Κομοτηνής παρουσιάστηκε πρόβλημα στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου, το οποίο προφανώς δεν μπορούσε να αποκατασταθεί!!! Στην ίδια ανακοίνωση γίνεται γνωστό ότι η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί την προσεχή Τετάρτη 25/1. Αναλυτικά αναφέρονται τα εξής: «Ανακοινώνουμε στο φίλαθλο κοινό της περιοχής πως ο προγραμματισμένος για σήμερα αγώνας ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου αναβάλλεται λόγω τεχνικού προβλήματος ηλεκτροδότησης στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Τετάρτη την ίδια ώρα”.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 11ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

15. ΜΑ Ορφανίου 1 (5-29) *

*** Παραλίμνιο, Πανδραμαϊκός, Πανθρακικός και Ορφάνι έχουν από έναν αγώνα λιγότερο