Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Μεγάλο «διπλό» ο Νέστος, αδίκησε τον εαυτό του ο Βύρωνας

Η ομάδα της Χρυσούπολης πήρε μεγάλη νίκη στη Δράμα κερδίζοντας 1-2 τον Πανδραμαικό – Ο Βύρωνας έχασε στις καθυστερήσεις 2-1 από τον Πανθραικό, ενώ το Ορφάνι πάλεψε αλλά δεν απέφυγε την ήττα από τον Ορφέα Ξάνθης

Ενας από τους μεγάλους κερδισμένους της αγωνιστικής ήταν ο Νέστος που συνέχισε την ανοδική του πορεία στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κερδίζοντας στη Δράμα και τον Πανδραμαϊκό με 1-2, κάνοντας έτσι ακόμα ένα σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της σωτηρίας. Τα γκολ της ομάδας της Χρυσούπολης σημείωσε ο Κούτεφ στο τέλος του 1ου ημιχρόνου (43’) και ο Γκατζολάρι στην αρχή του 2ου (54’), ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Παυλίδη στο 70’.
Όσο για τον Βύρωνα, αδίκησε τον εαυτό του στην Κομοτηνή. Προηγήθηκε με τον Ναουμίδη στο 29’ του Πανθρακικού και κρατούσε το προβάδισμα μέχρι το 80’ οπότε και ισοφαρίστηκε από τον Γιαννακιτσίδη, ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε και το «Χ» μιας και ο Βάσκος έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.
Από την πλευρά του το Ορφάνι, πάλεψε κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης αλλά δεν απέφυγε την… μοίρα του χάνοντας με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κατρανίτσα στο 60’ αλλά ο «Μέγας» απάντησε στο 66’ με τον Μτσεντλισβίλι. Ο Ορφέας όμως πήρε τη νίκη με πέναλτι του Τορομανίδη στο 83’.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 17ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: