Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Παλικαρίσια ισοπαλία του Βύρωνα στον Καμπανιακό

Πήρε 1-1 στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας – Προηγήθηκε στη Ν. Μηχανιώνα ο ΜΑ Ορφάνιου αλλά δεν μπόρεσε να σταθεί όρθιος – Όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Ενα σπουδαίο βαθμό, στην έδρα του Καμπανιακού όπου πολλές ομάδες δεν μπόρεσαν να μείνουν όρθιες, πήρε το απόγευμα της Κυριακής στη Χαλάστρα ο Βύρωνας. Η ομάδα της Καβάλας αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 από τον πρωτοπόρο, απαντώντας στο τέλος της αναμέτρησης στο γκολ που δέχτηκε στα μέσα του 1ου μέρους. Πιο συγκεκριμένα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο πέναλτι του Ιγνατίδη στο 31ο λεπτό, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Τσερπέ στο 82’.

Όσον αφορά τον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου, προηγήθηκε μεν στη δυνατή έδρα του Ποσειδώνα Ν. Μηχανιώνας με τον Ντουσάι στο 4ο λεπτό, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Έμεινε με 10 παίκτες και δέχτηκε διαδοχικά γκολ από τους Ξανθόπουλο, Μυλόπουλο και Γκέσιο με πέναλτι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 19ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Πανθρακικός – Πανδραμαϊκός 1-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Ορφέας Ξάνθης 3-1
Αγρ. Αστέρας – Αλεξανδρούπολη 1-0
ΑΟ Καβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Δόξα Δράμας – Απόλλων Παραλιμνίου 3-1
Καμπανιακός – Βύρων Καβάλας 1-1
Ν. Μηχανιώνα – ΜΑ Ορφανίου 4-1