Ορφέας Ελευθερούπολης: Έ(Χ)ασε όλες τις ελπίδες! 1-1 στην Αμμουδιά Σερρών

Ο πρωταθλητής της ΕΠΣΚ ήταν μπροστά στο σκορ από το 15ο λεπτό μέχρι το 83ο οπότε και ισοφαρίστηκε – Δεν μπορεί να ανατραπεί η κατάσταση στην 7η και τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου

Εσβησαν και μαθηματικά πλέον οι ελάχιστες ελπίδες που είχε ο Ορφέας Ελευθερούπολης για διεκδίκηση της ανόδου στη Γ’ Εθνική, μέσω των μπαράζ με τους υπόλοιπους πρωταθλητές της ΑΜΘ, Σερρών και Θεσσαλονίκης. Το συγκρότημα του Στέλιου Κατρακυλάκη αναδείχτηκε ισόπαλο 1-1 στην Αμμουδιά Σερρών κόντρα στον τοπικό Ηρακλή και έτσι ο τελευταίος αγώνας απέναντι στον Ορέστη Ορεστιάδας δε θα έχει κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Κι όμως, ο Ορφέας κρατούσε ζωντανές αυτές τις λιγοστές ελπίδες μιας και μέχρι το 83ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με το εύστοχο πέναλτι του Τζαμπέγια από το 15’! Στο 14’ ο Ορφέας έχασε πέναλτι που εκτέλσε ο Βακιρτζής! Επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μητκώνη και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από 1 βαθμό και την 5η θέση στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 6ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού 1-0
Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου  5-0
Ηρακλής Αμμουδιάς – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-1