Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: «Τρίποντο» με ανατροπή για το Νέστο! 4-2 το Παραλίμνιο

Η ομάδα της Χρυσούπολης έκανε το 2 στα 2 και βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας – Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής καθώς και τη βαθμολογία

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής βρέθηκε μετά την ολοκλήρωση της 2ης αγωνιστικής ο Νέστος. Το συγκρότημα της Χρυσούπολης, έκανε το 2 στα 2 επικρατώντας με 4-2 του Απόλλωνα Παραλιμνίου και πλέον μοιράζεται την 1η θέση με τον Θερμαϊκό Θέρμης που επίσης έχει 2 νίκες (0-3 στην Επανομή).

Η νίκη για το Νέστο μόνο εύκολη δεν ήταν μιας και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ. Ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία 20 λεπτά πήρε την σπουδαία νίκη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκούμα στο 16ο λεπτό, με τον Πέτρο Ορφανίδη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 45’. Το Παραλίμνιο βγήκε και πάλι μπροστά με τον Γιαννόπουλο στο 58’, αλλά στο 68’ ο Σέα ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2 και 5 λεπτά αργότερα έκανε το 3-0. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Κουκόλης στο 83’.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία έχουν ως εξής:
Πανθρακικός – Ορέστης Ορεστιάδας 2-2
Άρης Πετεινού –Καβάλα 0-5
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Άρης Αβάτου 2-2
Δόξα Δράμας – Νίκη Ευκαρπίας 0-0
Νέστος – Απόλλων Παραλιμνίου  4-2
Αετός Βαρβάρας – Βέροια 3-0
Μηχανιώνα – ΑΟ Χανιώτη 0-1
Επανομή – Θερμαϊκός Θέρμης 0-3
ΜΑ Αγίας Μαρίνας – ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Αναβολή)