Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Επιστροφή στις νίκες για το Νέστο! 1-2 στον Αετό Βαρβάρας

Η ομάδα της Χρυσούπολης προωθήθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας μετά το «διπλό» στη Χαλκιδική – Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος

Mετά τη «λευκή» ισοπαλία την Κυριακή στη Θεσσαλονίκη με τη Νίκη Ευκαρπίας την περασμένη Κυριακή, ο Νέστος επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα κερδίζοντας το απόγευμα της Τετάρτης 4/10 στη Χαλκιδική τον Αετό Βαρβάρας με 1-2. Το συγκρότημα του Νίκου Κεχαγιά ήταν ανώτερο και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστική τον Αντώνη Ράνο που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας. Ο Νέστος στην ουσία «καθάρισε» τη νίκη στο 1ο ημίχρονο όταν σημείωσε και τα δύο γκολ στο 16ο και το 35ο λεπτό. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-2 με γκολ του Κεχαγιά στο 70ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 1ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Πανθρακικός – Νίκη Ευκαρπίας 0-0
Άρης Αβάτου – Θερμαϊκός Θέρμης 1-2
ΜΑ Αγίας Μαρίνας – Ορέστης Ορεστιάδας 0-1
Αετός Βαρβάρας – Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Αναγέννηση Επανομής – ΑΟ Καβάλα 0-1
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΟ Χανιώτης 0-2
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Βέροια 2-1
Ν. Μηχανιώνα – Απόλλων Παραλιμνίου 2-1