ΓΣ Ελευθερούπολης: Πικρή εντός έδρας ήττα 71-81 από τον Παπάγο

Το παιχνίδι «έγειρε» στην πλευρά των φιλοξενούμενων στο 2ο 10λεπτο όταν δέχτηκαν μόλις 9 πόντους και πέτυχαν 29

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα της Elite League γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου 21/10 στο κλειστό της Γεωργιανής ο ΓΣΕ. Μετά την εξαιρετική εμφάνιση, που χάθηκε στο τελευταίο σουτ στη Μύκονο, επέστρεψε στην έδρα του και υποδέχτηκε τον Παπάγου από τον οποίο ηττήθηκε με 71-81, σ’ ένα παιχνίδι που «ξέφυγε» για τους γηπεδούχους στο 2ο 10λεπτο, όπου βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 20 πόντους!

Μετά το ισορροπημένο 1ο μέρος όπου οι δύο ομάδες σημείωσαν από 16 πόντους, στο 2ο ήρθε το επί μέρους 9-29 (κάποια στιγμή ήταν 2-22) για να φέρει τους φιλοξενούμενους στη θέση του… οδηγού στο ματς. Στην επανάληψη ο ΓΣΕ προσπάθησε να μαζέψει τη διαφορά το κατάφερε μόνο στο 4ο μέρος όπου είχαμε τους 10 πόντους στο τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-16, 25-45, 47-67, 71-81.
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Άλεν 1, Γκάθραϊτ 26 (1), Στυλίδης 4, Ναούμης 5 (1), Καμπουρίδης 11 (1), Ιατρίδης 8 (1), Λογοθέτης 2, Μαστόρος 3 (1), Κουρτίδης 4, Τσέλλος 7 (1).
Παπάγου (Καρακώστας): Γκρίφιν 14 (2), Καρακώστας 14 (3), Κυριλής 3, Σταματίου, Κόης 20 (2), Σιλάτζι 6, Ματσάγγος 12 (2), Τζουγκαράκης 8, Σανδραμάνης, Γάργαλης 4.