Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Μεγάλος κερδισμένος της αγωνιστικής ο Νέστος. 3-0 τη Νέα Μηχανιώνα

Η ομάδα της Χρυσούπολης ήταν η μια από τις δύο κερδισμένες ομάδες της 9ης αγωνιστικής, μιας και τα υπόλοιπα 7 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα

Σε μια αγωνιστική όπου τα 7 από τα 9 παιχνίδια ήταν ισόπαλα, ο μεγάλος κερδισμένος ήταν ο Νέστος. Το συγκρότημα της Χρυσούπολης επικράτησε με σχετική ευκολία στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ποσειδώνα Νέας Μηχανιώνας με 3-0 και πλησίασε σε απόσταση βολής την Καβάλα. Ο Νέστος «καθάρισε» τη νίκη μέσα σε 12 λεπτά στα μέσα του 1ου μέρους όπου πέτυχε και τα 3 τέρματα του. Η αρχή έγινε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράνου στο 15’, ενώ στο 23’ ο Τανζού έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε 4 λεπτά αργότερα ο Ορφανίδης.

Η άλλη κερδισμένη ομάδα της ημέρας ήταν ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης που πέρασε με 0-1 από τη Βέροια.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 9ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
ΑΟ Καβάλα – Πανθρακικός   0-0
Άρης Πετεινού – Αετός Βαρβάρας 1-1
Θερμαϊκός Θέρμης –Ορεστιάδα 1-1
ΑΟ Χανιώτη – Άρης Αβάτου  0-0
Νέστος Χρυσ.–Ν. Μηχανιώνα 3-0
Βέροια – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 0-1
ΜΑ Αγ. Μαρίνας – Δόξα Δράμας 1-1
Απόλλων Παραλιμνίου –Επανομς 1-1