Πέτρος Χαϊνάς: Ο αειθαλής κολυμβητής «έλαμψε» και στους διεθνείς Κολυμβητικούς Αγώνες στη Βουλγαρία

Κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες που συμμετείχε – Εξαιρετικές εμφανίσεις από Κάτια Μανφρέντι, Μελίνα Ανδρεάδου και Κική Αρσένη

Εξαιρετική ήταν η παρουσία των διαχρονικών αθλητών της Καβάλας στους διεθνείς Κολυμβητικούς Αγώνες που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Νοεμβρίου στο Μπουργκάζ της Βουλγαρίας! Και σ’ αυτή τη διοργάνωση έλαμψε το άστρο του ακούραστου Πέτρου Χαϊνά που κατέκτησε την 1η θέση και στις 3 κατηγορίες που συμμετείχε. Συγκεκριμένα ο Γενικός Γραμματέας του Συλλόγου Φίλων Κλασσικού Αθλητισμού Καβάλας «Τάκης Χατζηγρηγορίου» και πρόεδρος του νεοσύστατου ομίλου κολύμβησης ΝΟΚ ΑμεΑ., κατάκτησε την πρωτιά στα 50 μ. ελεύθερο, ύπτιο και πρόσθιο.

Πολύ καλή παρουσία είχε και το μέλος του ίδιου συλλόγου Κάτια Μανφρέντι με πρωτιές στα 50 μ. πεταλούδα, 100 μ. ελεύθερο και 100 μ. μικτή, αλλά και οι Μελίνα Ανδρεάδου και Κική Αρσένη.

Αναλυτικά:

Πέτρος Χαϊνάς:

1η θέση στα 50μ. Ελεύθερο – 50μ. Ύπτιο – 50μ. Πρόσθιο.

Κάτια Μανφρέντι:

1η θέση 50μ. πεταλούδα – 100μ. ελεύθερο -100μ. Μικτή. 2η θέση 50μ. ελεύθερο

Μελίνα Ανδρεάδου:

1η θέση 50μ. πρόσθιο – 100μ. πρόσθιο. 2η θέση 100μ. μικτή . 3η θέση 50μ. πεταλούδα

Κική Αρσένη:

1η θέση: 100μ. ελεύθερο -100μ. πρόσθιο. 2η θέση 100μ. μικτή. 4η θέση: 50μ. ελεύθερο