Ελισάβετ Κωνσταντινίδου: «Χρυσή» στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας στην πυγμαχία

Η αθλήτρια του Τάσου Χατζηιωαννίδη αγωνίστηκε στην κατηγορία των -70 κιλών και πήρε την 1η θέση

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας στην πυγμαχία στα – 70 κιλά κατέκτησε η Ελισάβετ Κωνσταντινίδου του Αθλητικού Ομίλου Ορμή!

Το πρωτάθλημα, στο οποίο συμμετείχαν οι καλύτεροι αθλητές και αθλήτριες του αθλήματος στη χώρα, διεξήχθη στο γυμναστήριο του Παναθηναϊκού από τις 7 έως τις 10 Δεκεμβρίου με την Καβαλιώτισσα αθλήτρια να έχει εξασφαλίσει σίγουρα μετάλλιο, το οποίο στην εξέλιξη της διοργάνωσης ήταν το χρυσό.

Η Ελισάβετ Κωνσταντινίδου προπονείται στο γυμναστήριο fight-gym στην Καβάλα κάτω από τις οδηγίες του γνωστού προπονητή Τάσου Χατζηιωαννίδη.