Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: Άνετη νίκη και για το Νέστο. 3-0 τον Αετό Βαρβάρας

Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση της 18ης και πρώτης αγωνιστικής του 2ου γύρου του πρωταθλήματος

Διατηρήθηκε η διαφορά των 7 βαθμών στην κορυφή της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ανάμεσα στον ΑΟΚ και τη Νέστο, μιας και οι δύο ομάδες δε δυσκολεύτηκαν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους. Η Καβάλα κέρδισε 4-0 την Επανομή, ενώ ο Νέστος κέρδισε 3-0 τον Αετό Βαρβάρας. Η νίκη για το συγκρότημα της Χρυσούπολης ήρθε στο 1ο ημίχρονο οπότε και σημείωσε και τα 2 από τα 3 τέρματα, με τον Σέα να σκοράρει στο 1ο και το 89ο λεπτό και τον Τορομανίδη στο 41Ο . Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζει το «διπλό» του Αβάτου στη Θέρμη με 1-3 καθώς και το «Χ» του Άρη Πετεινού με τη Δόξα Δράμας, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με πέναλτι στο 90ο λεπτό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 18ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Ορέστης Ορεστιάδας – ΜΑ Αγ. Μαρίνας 3-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Άρης Αβάτου 1-3
ΑΟ Χανιώτης – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-2
Νίκη Ευκαρπίας – Πανθρακικός 1-2
Καβάλα – Αναγέννηση Επανομής 4-0
Απόλλων Παραλιμνίου –Ν. Μηχανιώνα 0-0
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Βαρβάρας 3-0
Άρης Πετεινού – Δόξα Δράμας 1-1
Βέροια – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α. α.