Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: «Μίλησε» στο 2ο ημίχρονο ο Νέστος! 0-3 στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Η ομάδα της Χρυσούπολης σκόραρε στην επανάληψη με δύο γκολ του Σέα και ένα του Μπαρέττα – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνική

Ακόμα μια σημαντική εκτός έδρας νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα του Νέστου. Αυτή τη φορά επικράτησε στο Κιλκίς του ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 0-3, με όλα τα γκολ να επιτυγχάνονται στο 2ο ημίχρονο, και έτσι διατηρήθηκε στη 2η θέση και στους 7 βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο ΑΟΚ. Η ομάδα της Χρυσούπολης, που αγωνίστηκε χωρίς του Ορφανίδη και Τορομανίδη που είχαν κάρτες, άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό με τον Σέα, ενώ 9 λεπτά αργότερα ο Μπαρέττας έκανε το 0-2. Στο 86’ και πάλι ο Αργεντίνος σέντερ του Νέστου έγραψε το τελικό 0-3.

Μετά το τέλος του αγώνα η διοίκηση του Νέστου ευχαρίστησε τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης για την άψογη φιλοξενία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 24ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
Πανθρακικός – Δόξα Δράμας 1-0
Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0
Ορέστης Ορεστιάδας –Καβάλα 0-2
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Νέστος Χρυσούπολης 0-3
ΑΟ Χανιώτης – Βέροια 2-2
Ν. Μηχανιώνα – ΜΑ Αγ. Μαρίνας 4-0
Επανομή – Αετός Βαρβάρας 0-1
Θερμαϊκός Θέρμης – Νίκη Ευκαρπίας 0-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Άρης Πετεινού 0-3 α.α.