Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: «Χ»ωρίς νικητή το ντέρμπι της Χρυσούπολης. Στο +9 ο ΑΟΚ στην κορυφή

Σ’ ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, Νέστος και Πανθρακικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 – Όλα τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της 25ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής που έγινε στη Χρυσούπολη ανάμεσα στο Νέστο και τον Πανθρακικό. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1, σ’ ένα παιχνίδι που τα είχε όλα. Ένταση, δύναμη, νεύρα, αμφισβητούμενες φάσεις… Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν το Νέστο και στο 5ο λεπτό έκαναν το 0-1 με τον Σίλβα, αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Ράνο 20 λεπτά αργότερα, ενώ πίεσαν για να πετύχουν την ανατροπή και έχασαν ορισμένες καλές ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Οκάν στο 60’. Με το «Χ» αυτό ο Νέστος έμεινε 9 βαθμούς πίσω από την 1η θέση, όπου βρίσκεται η Καβάλα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 25ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής:
ΜΑ Αγ. Μαρίνας – Αετός Βαρβάρας 2-2
Δόξα Δράμας –Ν. Μηχανιώνα 2-1
Άρης Πετεινού – Αναγέννηση Επανομής 3-2
Νέστος Χρυσούπολης – Πανθρακικός 1-1
ΑΟ Καβάλα – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-0
Νίκη Ευκαρπίας – Άρης Αβάτου 3-0
Βέροια – Ορέστης Ορεστιάδας 1-0
ΑΟ Χανιώτη – Θερμαϊκός Θέρμης 3-0
Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α.α.