ΓΣ Ελευθερούπολης: Πάτησε γκάζι στο 2ο ημίχρονο… 70-55 το Ψυχικό

Μια αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας στην Elite League, ο ΓΣΕ έδειξε το καλό του πρόσωπο στο 2ο μέρος και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με πρωταγωνιστή τον Γκάθραιτ

Με νίκη ολοκλήρωσε τις εντός έδρας αναμετρήσεις της, στην κανονική διάρκεια της Elite League, ο ΓΣ Ελευθερούπολης. Το συγκρότημα του Κυριάκου Παπαδόπουλου επιβλήθηκε του Ψυχικού με 70-55, το οποίο πάντως μόνο εύκολα δεν ήρθε… Κι αυτό γιατί στο 1ο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την τεράστια αστοχία του ΓΣΕ σε προσπάθειες 2 και 3 πόντων αλλά και στις βολές και χρησιμοποιώντας αποτελεσματικά το «όπλο» της άμυνας ζώνης, πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα με σκορ 27-34!!!

Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι με πρωταγωνιστή τον Γκαθράιτ που σημείωσε 22 πόντους και τελικά πέτυχαν τον στόχο τους. Πλέον η Ελευθερούπολη που πάει στον Υμηττό την τελευταία αγωνιστική στον Αμύντα που παίζει τη… ζωή του στην τελευταία αγωνιστική. Και την παίζει με άμεσα ενδιαφερόμενο το Ψυχικό που ξαναβρέθηκε σήμερα με «συγκατοίκους» και τελειώνει εντός με τον Κόροιβο θέλοντας νίκη για να είναι στα πλέι άουτ.