Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος: «Γκέλα» του Νέστου στη Χρυσούπολη – 1-1 με τον Θερμαϊκό

Δεν μπόρεσε να συνεχίσει το επιτυχημένο σερί των εντός έδρας αγώνων – Όλα τα αποτελέσματα της 31ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Το επιτυχημένο σερί των εντός έδρας επιτυχιών, από το οποίο προέκυψε σε μεγάλο βαθμό η εξαιρετική εικόνα της ομάδας στη βαθμολογία, σταμάτησε το απόγευμα της Κυριακής 14/4 για το Νέστο. Το συγκρότημα της Χρυσούπολης «σκόνταψε» στο γήπεδο της κόντρα στον Θερμαϊκό Θέρμης στον οποίο παραχώρησε ισοπαλία 1-1. Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά προηγήθηκε με τον Ράνο στο 28ο λεπτό, είχε τις ευκαιρίες να «κλειδώσει» τη νίκη δεν τις αξιοποίησε και τελικά δέχτηκε την ισοφάρισε από τον Γκαργκαλατζίδη στο 72ο λεπτό.

Στο πιο αμφίρροπο αλλά και επεισοδιακό παιχνίδι της ημέρας ο Άρης Αβάτου κέρδισε 3-2 τη Δόξα Δράμας και στην ουσία στην έστειλε στην τοπική κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της 31ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:
ΜΑ Αγίας Μαρίνας – Νίκη Ευκαρπίας 1-2
ΑΟ Χανιώτη – Απόλλων Παραλιμνίου 1-2
Θερμαϊκός Θέρμης – Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Ορέστης Ορεστιάδας – Άρης Πετεινού 0-2
Άρης Αβάτoυ – Δόξα Δράμας 3-2
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Αετός Βαρβάρας 2-0
Αναγέννηση Επανομής – Πανθρακικός 0-1
Βέροια – ΑΟ Καβάλα 0-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου –Ν. Μηχανιώνα 0-3 α.α.