Άρης Πηγών: Ξεκίνημα με το… αριστερό στα μπαράζ ανόδου

Ήττα 0-2 από τον ΑΕ Ευόσμου στην πρεμιέρα της διοργάνωσης από την πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Μακεδονίας – Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Με το… αριστερό ξεκίνησε την παρουσία της στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική κατηγορία ο Άρης Πηγών. Ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Καβάλας υποδέχτηκε στην έδρα για την 1η αγωνιστική της διοργάνωσης την ΑΕ Ευόσμου από την οποία γνώρισε την ήττα με 0-2! Σ’ ένα παιχνίδι που παρακολούθησε πολύς κόσμος, η πρωταθλήτρια της ΕΠΣ Μακεδονίας εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στον Καρατζάογλου στο 13ο λεπτό, ενώ «κλείδωσε» τη νίκη στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 79ο λεπτό με τον Τάγνκου. Αξίζει να σημειωθεί ότι και τα δύο τέρματα επιτεύχθηκαν στην «κόντρα» όταν ο Άρης πίεζε για να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

Η ανακοίνωση της διοίκησης του Άρη Πηγών αναφέρει σχετικά:
«Δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις η προσπάθεια μας στον 1ο αγώνα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική καθώς ηττήθηκε από μια πολύ καλή ομάδα με 0-2.
Η ομάδα μας είχε κάποια καλά διαστήματα και τον έλεγχο του αγώνα όμως δεν ευτύχησε να πετύχει κάποιο γκολ δεχόμενοι δύο γκολ σε αντεπιθέσεις.
Ευχαριστούμε τον κόσμο που γέμισε το γήπεδο για ακόμη μια φορά».