ΑΟ Καβάλας: «Βάλτωσε» και με την Καρδία…

Δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδια μένοντας στο 0-0 στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του «Ανθή Καραγιάννη»

Ούτε στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι της δεν κατάφερε η Καβάλα να επιστρέψει στις νίκες, μένοντας στο 0-0! Αυτή τη φορά δεν έσωσε την παρτίδα στην τελευταία φάση του αγώνα όπως έγινε με τον Μακεδονικό Φούφα, αλλά απ’ την άλλη δεν παρουσίασε και πολλά στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του «Ανθή Καραγιάννη»! Είτε λόγω αυτού του στοιχείου, είτε της κούρασης των παικτών, είτε της αμυντικής τακτικής των φιλοξενούμενων, το συγκρότημα του Άγγελου Διγκόζη σε λίγες περιπτώσεις κατάφερε να φανεί απειλητικό στην αντίπαλη εστία! Μπορεί να είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και οι παίκτες να προσπάθησαν φιλότιμα για το καλύτερο δυνατό, ωστόσο ήταν φανερό ότι αυτό δεν έφτανε για να φέρει την πολυπόθητη νίκη! Η Καρδία αμύνθηκε αποτελεσματικά και όσο περνούσαν τα λεπτά, χρησιμοποίησε και τις γνωστές «μεθόδους» των καθυστερήσεων με τους «τραυματισμούς», κάτι που στην κυριολεξία εξόργισε τον πάγκο της Καβάλας! «Ο καθείς με τα όπλα του» όμως… Ο ΑΟ Καρδίας κατάφερε να κάνει μια επιτυχία, και ο ΑΟ Καβάλας πρόσθεσε ακόμα ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα στον ώμο του! Ο κόσμος ήταν λιγοστός στις εξέδρες λόγω της βροχής…

Λίγες φάσεις…

Στον αγώνα, η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 35ο λεπτό όταν μετά από φάουλ του Παπαδόπουλου ο Μελισσόπουλος πήρε την κεφαλιά για να αποκρούσει ο τερματοφύλας, με τον ΑΟΚ να ζητάει πέναλτι στην συνέχεια της φάσης που δεν έδωσε ο διαιτητής, ενώ στο 37’ ο Τέλλος λίγο έλειψε να κάνει το μοιραίο λάθος σε γύρισμα του στην άμυνα! Στην επανάληψη ο Πτηνόπουλος έκανε παράλληλη σέντρα αλλά δεν βρέθηκε κανείς να σπρώξει στα δίχτυα την μπάλα, ενώ στο 85’ ο Κωνσταντινίδης είχε σουτ που πέρασε πάνω απ’ το δοκάρι.

ΚΑΒΑΛΑ: Συριτούδης, Σταματόπουλος, Κυριακίδης, Τέλλος, Καλλιβωκάς, Τουμανίδης, Παπαδόπουλος (63’ Κεφαλάς) , Μπλιός (82’ Τζιτζιφάκος), Λίτσκας (54’ Παναγιωτόπουλος), Μελισσόπουλος, Πτηνόπουλος.

ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ: Φαρμάκης, Βόσδου, Κουκουρώνας (60’ Κων/νίδης), Μπιμπισίδης Δ., Μπιμπισίδης Γ., Γίδαρος, Ξανθόπουλος (90+ Δημητρακόπουλος), Αγτζίδης, Μαυρής, Χαρίσης (90+ Μάντζιος), Προσκυνητόπουλος.

– ΑΟ Καβάλα – ΑΟ Καρδίας 0-0

– Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Δράμας 0-2