Τένις: Finalist σε ακόμη ένα διεθνές τουρνουά η Καβαλιώτισσα αθλήτρια Ελένη Χατζηαβραάμ

Η 13χρονη αθλήτρια του ΑΟΑ Πρωταθλητών Καβάλας έκανε εξαιρετική εμφάνιση στο Pazardzhik της Βουλγαρίας και έχασε στο νήμα την πρώτη θέση σε έναν τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες

Finalist στα διπλά του “Bulgaria Cup 11” cat. 3 της Tennis Europe U14 στο Pazardzhik της Βουλγαρίας η Ελένη Χατζηαβραάμ του ΑΟΑ Πρωταθλητών Καβάλας που για λίγο δεν έκανε το “back to back” για το 2ο συνεχόμενο τίτλο της σε έναν ακόμη τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες…

Η 13χρονη αθλήτρια συνεργάστηκε σε αυτό το τουρνουά με την Nikol Kedum από τον Καναδά και για να φτάσουν στον τελικό, αφού πέρασαν τον 1ο γύρο με Bye, κέρδισαν στον 2ο γύρο τις Dena Nedkova και Kalina Simeonova (Bul) 6-2, 6-3 στα ημιτελικά μετά από έναν συναρπαστικό από πλευράς εναλλαγής του σκορ αγώνα τις Valeria Garnevska & Milana Konovalova (Bul) 7-6(2), 4-6, 13-11 στο super tiebreak για να χάσουν στον τελικό μετά από πολύ κλειστό αγώνα από τις Andrea Ivanova και Galena Krastenova(Bul) 4-6 5-7.

Με την Andrea Ivanova η Ελένη συναντήθηκε και στον 1ο γύρο των μονών όπου αφού κυριάρχησε στο 1ο σετ με 6-2 έχασε τα άλλα δύο σετ με 2-6, 3-6 λόγω κούρασης και αποκλείστηκε από τη συνέχεια …