ΑΟΑ Πρωταθλητών: Στις πρώτες θέσεις στην Ελλάδα τα αδέλφια Χατζηαβραάμ

Η Ελένη πήρε την 1η θέση στα διπλά στην κατηγορία U14 και ο Νικόλας την 3η στην κατηγορία U16 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις Ε1

Την 1η θέση στην Ελλάδα στο «Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις κατ. Ε1» με τους 56 καλύτερους αθλητές και αθλήτριες που πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα, κατέκτησε η Ελένη Χατζηαβραάμ στα διπλά των κοριτσιών U14, ενώ ο αδελφός της Νικόλας Χατζηαβραάμ πήρε την 3η θέση στην Ελλάδα στην ίδια διοργάνωση, στα διπλά των αγοριών στην κατηγορία U16!

Μόνο ικανοποιημένοι μπορούν να αισθάνονται στον «ΑΟΑ Πρωταθλητών Καβάλας» οι προπονητές του «Karaproimos Coaching Team» για τη δουλειά τους η οποία ξεκινά από τα τμήματα υποδομής, αφού τα τελευταία χρόνια συνεχίζουν και βλέπουν αθλητές τους ψηλά στις Πανελλήνιες κατατάξεις, κάτι που είμαστε σίγουροι  πως θα συνεχίσει να γίνεται και στο μέλλον, ακόμη πιο ψηλά από ότι φαίνεται αφού τα δύο αυτά παιδιά βρίσκονται ψηλά και στους Ευρωπαϊκούς πίνακες κατάταξης της κατηγορίας junior!