Αστέρας Καβάλας: Επιστροφή στις νίκες. 47-74 στους Τιτάνες Δράμας

Στη 2η θέση στον 1ο γύρο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ  τερμάτισε η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη μετά την άνετη εκτός έδρας νίκη της

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα των αντρών του Αστέρα Καβάλας στον αγώνα που διεξήχθη το Σάββατο 09/12/23 με αντίπαλο τους Τιτάνες στη Δράμα.
Η ομάδα της Καβάλας είχε καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με 25-40! Αυτό όμως που έκρινε οριστικά τον αγώνα και έδωσε τέλος στις ελπίδες των γηπεδούχων για κάτι καλό, ήταν το 3ο εκρηκτικό δεκάλεπτο όπου με ένα επιμέρους 7-23 η διαφορά εκτινάχτηκε στους 31 διαφορά (32-63)!
Το υπόλοιπο διάστημα του παιχνιδιού ήταν διαδικαστικό, με πολλές αλλαγές σε πρόσωπα και χρόνο σε όλους τους αθλητές που είχε στη διάθεσή του ο coach Πενταζίδης. Ο Αστέρας τελείωσε τον 1ο γύρο στη 2η θέση του ομίλου με μία μόλις ήττα και συνεχίζει δυναμικά για να πετύχει τους στόχους της! Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν!

12-26, 25-40, 32-63, 47-74
Τιτάνες Δράμας: Παπούλιας, Πορφυριάδης 10 (1), Ορφανίδης 3 (1), Υφαντόπουλος, Καραγιαννίδης 13(1), Βαρβέρης 4, Δημητρίου, Μαζαράκης 5(1), Χακούσι, Γετερίδης, Νεδησπούλιας 4, Στεφανίδης 8.
Αστέρας Καβάλας (Πενταζίδης): Μαυρίδης Η (Λ) 2, Σαμαράς 15 (3), Μπόζης, Ιωαννίδης 4, Γαϊτανίδης 6, Μαυρίδης Η (Δ), Σιταρίδης 4 Κουμλέλης 14, Χαριζάνης 10 (1), Καβαργύρης 17 (2), Σιναπούδης, Γιουρούκης 2.