Β’ Κατηγορία: Η Καλλιράχη κέρδισε και αφιέρωσε τη νίκη στον 4χρονο Γιώργο

Η ομάδα της Θάσου επικράτησε με 1-0 της Καβάλας 2004 και κράτησε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του μικρού παιδιού που έφυγε τόσο άδικα από τη ζωή πριν από λίγες ημέρες

Μπορεί να μην αγωνίστηκε, μιας και ο αγώνας της με τον Άρη Πρίνου αναβλήθηκε λόγω πένθους, ωστόσο ο Ηρακλής Καβάλας παρέμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, μιας και το Χαλκερό γνώρισε την ήττα στον Ξεριά από τον τοπικό Πανιώνιο με 1-0 με τον Φιλιππίδη να σημειώνει το «χρυσό» γκολ των γηπεδούχων.
Στην Καλλιράχη ο Κεραυνός έσπασε το ρόδι για την νέα χρόνια καθώς κέρδισε την Καβάλα 2004 με 1-0. Το παιχνίδι ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή για τον μικρό της περιοχής τον 4χρονο ήρωα Γιώργο που έφυγε από τη ζωή πριν από λίγες ημέρες, με την ομάδα της Θάσου να του αφιερώνει τη νίκη.
Στη Ν. Καρβάλη ο Ναζιανζός με δύο γκολ στα πέντε πρώτα λεπτά του αγώνα επικράτησε με σκορ 2-0 της Ποταμιάς. Σκόρερ οι Μακαρίδης με κεφαλιά να ανοίγει στο 2ο λεπτό και Σιμητός στο 5ο. Τέλος στην αναμέτρηση ΠΑΟ Καβάλας και Νέστος Β’ έληξε ισόπαλη με σκορ 2-2. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 10ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: