Αετός Οφρυνίου: Δεν απολογούμαστε για την απόφασή μας, έχουμε καθαρή τη συνείδησή μας…

Η ανακοίνωση της ομάδας που έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Ελευθερούπολης, περίπου 10 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με τον Ορφέα, διαμαρτυρόμενη για τη διαιτησία

Με μια λιτή ανακοίνωση μετά την απόφαση του προέδρου του συλλόγου να αποσύρει την ομάδα από τον αγωνιστικό χώρο στο παιχνίδι με τον Ορφέα στην Ελευθερούπολη, ο Αετός Οφρυνίου ξεκαθαρίζει ότι δεν είναι διατεθειμένος να απολογηθεί γι’ αυτή την κίνηση, τονίζοντας ότι έγινε για δικούς της λόγους και ότι στον Αετό έχουν τη συνείδηση τους καθαρή.

Υπενθυμίζεται ότι το συγκρότημα του Οφρυνίου έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο όπου διεξάγονταν η αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Καβάλας, περίπου 10 λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, διαμαρτυρόμενο για τη διαιτησία του Νίκου Μπαγάνη κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των γηπεδούχων,

«Η Σιωπή είναι χρυσός»

Η ανακοίνωση που έχει τίτλο η «Η σιωπή είναι χρυσός» αναφέρει τα εξής:
«Δεν απολογούμαστε με την πράξη της αποχώρησης μας γιατί έχουμε την συνείδηση μας καθαρή… Με εντολή του προέδρου μας ο Αετός αποχώρησε από το γήπεδο της Ελευθερούπολης στο παιχνίδι με τον Ορφέα για δικούς μας λόγους που είναι ευνόητοι για όσους ήταν στο γήπεδο… και προφανώς δεν έχει να κάνει με την αντίπαλη ομάδα…»!