Μικτή ΕΠΣ Καβάλας: «Διπλό» στο Αγρίνιο με 0-2 και πρόκριση στον 3ο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Με γκολ των Αποστολακάκη και Σπηλίωτόπουλου στο 1ο ημίχρονο η ομάδα της Καβάλας πήρε τη σπουδαία νίκη και συνεχίζει στη διοργάνωση

Σπουδαία πρόκριση στην 3η φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μικτών Ομάδων των Ενώσεων, πήρε η μικτή ομάδα Κ-16 της ΕΠΣ Καβάλας κερδίζοντας με 0-2 το απόγευμα της Τετάρτης 10/5 την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας στον Αγ. Κωνσταντίνο του Αγρινίου!

Το συγκρότημα της ΕΠΣΚ ήταν ανώτερο στη μεγαλύτερη διάρκεια της ενδιαφέρουσας αναμέτρησης και πήρε δίκαια τη νίκη – πρόκριση, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς τόσο εντός του αγωνιστικού χώρου όσο και στις κερκίδες με τους αρκετούς Καβαλιώτες που ταξίδεψαν μαζί με την αποστολή.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 1ο ημίχρονο (όπου σημειώθηκαν οι περισσότερες φάσεις και από τις δύο ομάδες), με την Καβάλα να ανοίγει το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Αποστολακάκη, ενώ το 0-2 έγινε 10 λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι του Σπηλιωτόπουλου

Στην 3η φάση της διοργάνωσης η ΕΠΣ Καβάλας θα αναμετρηθεί με το νικητή του ζευγαριού ΕΠΣ Δράμας – ΕΠΣ Πέλλας.